משלוחים חינם לרוב חלקי הארץ מ150 שח בדואר ישראל. החל מ250 שח משלוחים עם שליח עד לבית    : :

בישול - טבילה של גרעיני לתת (Steeping)

בישול גרעיני לתת בטבילה (Steeping)

כאשר מבשלים בירה על בסיס לתת נוזלי או אבקתי , אפשר ורצוי לבשל כמות קטנה של גרעיני לתת , זה מעשיר מאוד את טעם הבירה , יתרה מזאת יש לא מעט סגנונות בירה שמחייבים בישול של גרעיני לתת קלויים או שרופים מסוימים כדי לקבל את הטעמים הדרושים לאותו סגנון. למשל הסטאוט האירי אותו לא ניתן לבשל ללא שעורה קלויה. גם אם נשתמש בלתת נוזלי כהה המכיל בתוכו כמות מסוימת של לתת שחור , לא נוכל לקבל את הטעם הקלוי השרוף המודגש הרצוי בסטאוט ללא טבילה של גרעינים אלו.

כאשר טובלים גרעיני לתת במים אנו רוצים למצות את הסוכרים כאשר מדובר בלתת בסיס או את חומרי הטעם כאשר מדובר בלתת קלוי או שרוף. מדובר בכמות קטנה של לתת , בדרך כלל קילוגרם אחד של גרעינים גרוסים , אותה כימיה שפועלת בבישול מגרעינים בלבד פועלת גם כאן , אך בכמות כזאת קטנה לא מקובל לעשות שטיפות לגרעינים משום שתרומת הסוכרים הנוספים שנשטוף תהיה זניחה. החשיבות של הגרעינים הם לטעמים ייחודים שאנו בוחרים להכניס לבירה , לא לסוכרים.

יש להכניס את הגרעינים הגרוסים לתוך השק בד , לחמם מים ביחס של 3 ליטר לק"ג. לאחר שהמים התחממו ל40 מעלות צלזיוס יש להוסיף את הגרעינים ולהמשיך לחמם את התירוש לאיטו עד שנגיע לטווח שבין 62-68 מעלות צלזיוס , תוך כדי ערבוב לעיתים של הגרעינים בשק בד להבטחת אחידות החום , נבחר אחד משני קצוות טמפרטורה אלו לפי סוג הבירה.

שק הבד או הניילון מיועדים כדי לאפשר איסוף קל של הגרעינים מסיר הבישול , ניתן לעשות זאת גם עם רשתות אחרות , חשוב להקפיד שהרשת לא תהיה צפופה אלה דלילה כדי לאפשר לתירוש להתרוקן. לאחר חצי שעה של בישול גרעיני הלתת יש להוציא את השק , לסחוט אותו מעל הסיר כדי להחזיר את התירוש לסיר הבישול. אז יש להניח את השק על צלחת וללחוץ על השק בד עם צלחת שנייה כדי להוציא עוד תירוש מהשק. את כל המיץ של הגרעינים שאנו מוציאים להחזיר כאמור לסיר הבישול. לא לסחוט יותר מ3-5 פעמים. 

 

© כל הזכויות שמורות למרכז לבירה ביתית