משלוחים חינם לרוב חלקי הארץ מ150 שח בדואר ישראל. החל מ250 שח משלוחים עם שליח עד לבית    : :

חיטוי

חומרי חיטוי נחשבים לחומרים מסוכנים, כלומר הם רעל בהגדרה שלהם, אחרת לא היו קוטלים חיידקים ומיקרואורגניזמים המסוגלים לקלקל לנו את הבירה, מה שפוגע ביצורים הקטנים פוגע גם בגדולים , לכן חשוב מאוד להקפיד על תנאי עבודה נכונים כאשר משתמשים בחומרים אלו. על ידי לבישת בגדים שלא אכפת לנו כל כך שיהרסו , חבישת כפפות וציוד מגן נוסף , אם נדרש. חשוב גם לעבוד במקום מאוורר ולא בחדר סגור.

במפעלי מזון המייצרים בירה משתמשים בחומצה פראצטית משום שהיא מתפרקת ביולוגית ואינה דורשת שטיפה. לצרכן הביתי אין אפשרות לעבוד עם חומר זה משום שהוא דורש היתר עבודה עם חומרים מסוכנים. כיום ההעדפה היא להשתמש בחומרי חיטוי שהם בטוחים יותר לשימוש שמיוצרים במיוחד עבור תעשיית המזון ואינם דורשים שטיפה. שימוש בחומרים אלו נותן פעולת חיטוי טובה יותר משום שמי ברז , אינם סטריליים.

מקובל להשתמש באחד ממספר חומרי חיטוי שונים כאשר נרצה לחטא את הציוד בו נשתמש בייצור בירה ביתית משתמשים בחומרי חיטוי על בסיס כלור, חמצן, אמוניום רבעוני ויוד . חומר החיטוי אותו אנו מציעים הוא יודופור.

ניתן גם להשתמש באלכוהול בריכוז גבוה המכונה שרף. את השרף יש למהול את במים לרמה של 70% אלכוהול , לא פחות משום שאלכוהול בריכוזים גבוהים חודר בקלות דרך קרום התא. יש להקפיד לעבוד בצורה בטיחותית עם חומר זה משום שהוא דליק. ניתן להכניס את האלכוהול לתוך מרסס ספריי ולרסס את החומר על  דפנות הכלי לתת לאלכוהול להתנדף במשך מספר דקות. חיטוי עם אלכוהול אינו דורש שטיפה וזהו יתרון משמעותי בשימוש בחומר , מה גם שאם פספסנו ונשארה כמות מסוימת של אלכוהול בכלים , לא ניפגע מזה.

בשלנים רבים משתמשים באקונומיקה , משום שהיא זמינה וזולה , בעלת המרכיב הפעיל כלור. הכמות הנדרשת לדלי היא  ארבעה מ"ל לליטר. חשוב לדעת שחומרי החיטוי מבושמים אינם מומלצים לשימוש משום שחומרי הריח שבהם יכולים לעבור למיכל עצמו ומהמיכל לבירה. אם משתמשים באקונומיקה, אז רק כזאת שאינה מבושמת ולהקפיד לשטוף במי ברז לאחר השימוש.

חשוב לחטא את כל הכלים בהם נשתמש ואת המשטחים עליהם נעבוד. למעשה חיטויו של המיכל תסיסה אינו בעייתי במיוחד משום שקל לנקות או לחטא אותו , חיטוי הבקבוקים היא המטלה האמיתית שאינה ממש כיף בבישול בירה. כדי להקל על שטיפת הבקבוקים אפשר להשתמש במשטף , או מי שרוצה לעשות לעצמו חיים קלים - לשים במדיח. יש להניח בקבוקים ללא משקעים או כתמים במדיח , ללא חומר ניקוי , הפעולה החומנית של הקיטור תחטא לנו את הבקבוקים בקלות ובנוחות.

 

© כל הזכויות שמורות למרכז לבירה ביתית